У новий рік з новими винаходами. 2010-ий порадував безліччю найрізноманітніших інновацій – від розробок у космічній галузі до перспективних "зелених" технологій, які допоможуть вберегти нашу планету.

2011 рік буде не менш багатим і цікавим на нові корисні винаходи. Принаймні такий висновок можна зробити дивлячись на дітище бельгійського архітектурного бюро Вінсента Каллебо. Винахідники показали проект плаваючого міста, яке має допомогти людству вберегтись від повеней.

Чому вони взялись за настільки безглузду ідею? Кліматологи вже давненько лякають глобальним потеплінням. Але лише нещодавно експерти оголосили прогноз, згідно з яким рівень моря протягом цього століття підніметься на ледь не на метр. Відтак деякі прибережні міста будуть частково затоплені або взагалі підуть під воду. Схоже це і надихнуло архітекторів на фантастичний проект. Щоправда їхні думки і мрії поки не мають нічого спільного з реальністю – розробка існує лише у вигляді комп'ютерної моделі.

Отож, концепт надводного рухомого міста отримав ім'я "Латаття" (Lilypad), хоча є й інша, більш офіційна назва – "Плаваючий екополіс для кліматичних біженців" (Floating Ecopolis for Climate Refugees). Розрахований він на 50 тисяч мешканців.

Таке місто-острів використовуватиме новітні еко-технології, такі як сонячні батареї, перетворення енергії вітру, приливів і відливів тощо для забезпечення життєдіяльності мешканців. Як використовувати енергію припливів і відливів, якщо острів сам плаває, - не зовсім зрозуміло.
Окрім цього, "Латаття" очищатиме атмосферу від двоокису вуглецю за допомогою свого покриття з діоксиду титана.

Плаваюче місто буде справжньою оазою з різних екзотичних рослин – за задумом розробників, зелені насадження будуть і ззовні, і всередині. Конструкція острова, до слова, виконана у формі квітки водяної лілії.

Головне, що хвилює – безпека цього міста. Наразі невідомо, як воно плаватиме – поблизу берегів чи у відкритому океані? Як плаваючий острів здолає величезні океанські хвилі і тим більше цунамі? А якщо айсберг звідкись намалюється? Другий "Титанік" буде. Але варто визнати – ідеї красиві.