На думку нардепа і екс-члеа фракції "Батьківщини" анатолія Гриценка, події, які зараз відбуваються на вулиці Грушевського у Києві, "спровокували лідери опозиції".

Активістів Автомайдану назвали провокаторами. Спочатку на трибуні, після того як вони вимагали замість триголового Змія обрати одного лідера громадського спротиву. Після того, як озвучений трьома лідерами план дій Майдан не сприйняв як дієвий і освистав. Свист Майдану супроводжував виступ кожного із трьох лідерів фракцій. Потім їх назвали провокаторами на Грушевського, коли учасники Автомайдану пішли до будівлі Верховної Ради, аби мирним пікетом вимагати скасування диктаторських законів Януковича,
— пише він у своєму Facebook.

Він не вважає активістів провокаториами, більше того, називає їх "абсолютно нормальними й правильними хлопцями з дівчатами", які вболівають за краіну, впевнений він, не менше, якщо не більше, ніж лідери опозиції.

Чому вони пішли на Грушевського? До пустої будівлі Ради? Без жодного реального плану? Без жодного шансу на успіх? Ризикуючи собою? Знаючи про оті диктаторські закони? По суті на безглуздий і невірний крок? Моя відповідь — від розчарування і відчаю, бо саме ці настрої панували сьогодні на Майдані, відчував це серед людей. Юрій Луценко лише сьогодні покинув сцену (коли вожді відкинули його пропозиції) і він відчув це як рядовий учасник Майдану. Мої пропозиції відкидали два місяці поспіль, на сцену не запрошували на жодному з численних Віче, і такий настрій людей відчуваю вже давно,
— пояснює
Гриценко.

Він також прокоментував повідомлення "очолити самому штурм на Грушевського, щоб пробитися до будівлі Ради" та "зупинити штурм, наслідки якого було неважко передбачити?".

Почну з кінця: зупинити я не зміг, хоча намагався це зробити. Переконував, що пробиватися до Ради зараз немає жодного сенсу. Рада стоятиме порожня аж до 4 лютого. Хочете скликання позачергового засідання? Добре, але для цього не треба йти через кордони міліції, достаньо зібрати 150 підписів депутатів від опозиції, і це реально. Знову ж таки, щоб скликати позачергове засідання, треба до того зареєструвати законопроект, яким вичистити оті всі диктаторські новели Януковича, але такого проекту зараз нема. Врешті, навіть прорвалися б у порожню Раду, але ж влада — то не стіни. Та й будівлю отримали би без світла, води, ясна річ, без жодного зв'язку... Кам'яна пастка у ворожому оточенні... Наводив інші аргументи, пропонував інші варіанти дій, але переконати не зміг. На жаль...,
— зазначає Гриценко.

Він додає, що готовий очолити й повести людей, ризикуючи й собою, лише на вірну справу, "заради якої дійсно підняти людей варто і на справу, що має шанс завершитися успіхом".

Чи міг зупинити вже під час штурму? Якби міг, зупинив би. Але тут без жодного шансу! Кличко пробував, безрезультатно. Обматюкали, облили вогнегасником, навіть готові були побити. Зупинити тисячі заведених, розчарованих і розлючених людей у цій ситуації, думаю, не зміг би ніхто. Напевно тому там не було ні Порошенка, ні Луценка...,
— додає екс-"батьківщинівець".

Теперішню ситуацію він вважає набагато складнішою й жорсткішою, аніж вона була до Віче.

"Її ще довго доведеться виправляти. Шкода людей, які боролися щиро і в сутичках постраждали, зараз маємо надати їм допомогу, медичну і юридичну. Важливо, щоб усі зробили правильні висновки: і гарячі голови з громадського сектору, і холодні голови з партійного сектору Майдану. Бо лише відповідальні й добре скоординовані дії дадуть Майдану позитивний результат. Бездіяльність і партійно-президентські ігрища одних не можна компенсувати імпульсивними й непродуманими діями інших. Доведеться навчитися працювати разом, поєднуючи зусилля. Безумовно, відсікаючи від Майдану недієве, фальшиве, імпотентне...", — підсумовує Гриценко.

Як відомо, наразі відбуваються сутички на вулиці Грушевського біля стадіону "Динамо". Є багато постраждалих серед мітингувальників і міліції.