Пасажирський авіалайнер приватної компанії "Ейр-Блу", що прямував із Карачі до Ісламабада, розбився під час заходу на посадку. Загинули усі 152 людини, які перебували на борту повітряного судна. В умовах зливи та густого туману лайнер врізався у гору і загорівся. Пошуки тіл загиблих ускладнила важкодоступна гірська місцевість, де і сталася авіакатастрофа.
Спочатку світові інформагенції обнадійливо сповіщали про те, що частині пасажирів вдалося вижити. На жаль, ця інформація не підтвердилася.
"Влада повинна якнайретельніше розслідувати цю авіакатастрофу. Увесь Пакистан сумує за загиблими. Винні повинні постати перед законом, я молюся за родини тих, хто втратили своїх близьких, це - непоправні втрата", - каже родич загиблого Хаджи Таніф Таяб.
Причини авіакатастрофи, яка стала найкривавішою за всю історію Пакистану, досі розслідуються. Проте лише одним падінням літака в цей день не обійшлося. На Алясці зазнав аварії військово-транспортний Boeing C-17. На борту літака перебували 4 осіб. Усі вони загинули.
Окрім цього авіакатастрофи сталися також 26 та 27 липня. У понеділок у центральній Румунії розбився ізраїльський військовий гелікоптер, на борту якого перебували 7 осіб. Наступного дня у Саудівській Аравії розбився вантажний літак німецької авіакомпанії Lufthansa. Аварія сталася у міжнародному аеропорту Ер-Ріяда під час заходження літака на посадку. Обидва пілоти вчасно покинули повітряне судно, скориставшись системою аварійного виходу. На щастя, тоді обійшлося без жертв.
Втім, власне і цей тиждень почався з сумної дати. 25 липня у Франції згадали жертв авіакатастрофи "Конкорда", яка сталася 10 років тому. Під час вильоту з аеропорту Шарля де Голля пасажирський авіалайнер, на борту якого перебували 109 осіб, впав на містечко Гонесс. Причиною інциденту стала металева деталь, яка пробила однин з паливних баків літака під час злету.
Авіалайнер загорівся та впав на невеликий готель поблизу аеропорту. Загинули усі, хто перебував на борту "Конкорда" та 4 осіб у будівлі готелю. На роковини гучної катастрофи прийшли родичі загиблих. Після меморіальної служби мер містечка Гонесс, де і сталася трагедія, висловив щире співчуття родинам жертв авіакатастрофи.
"Ми відчуваємо шок від катастрофи навіть зараз. Ми щиро співчуваємо усім родичам загиблих у страшній авіакатастрофі", - каже мер Гонессу Жан П’єр Блазі.
Після катастрофи 2000 року польоти авіалайнерів припинили, а у 2003 році надзвукові літаки повністю зняли з експлуатації через численні поломки та відмову обладнання.
3 хв
Подорожувати літаками стає дедалі небезпечніше
Практично увесь минулий тиждень пройшов під знаком гучних авіакатастроф. Найкривавіша сталася 28 липня у Пакистані.