Про це пише Le Monde.
Читайте також: Хто такий Серж Саргсян: що треба знати про екс-президента, який став екс-прем'єром
Протести у Вірменії сталися дуже невчасно для Москви: 7 травня запланована офіційна інавгурація президента РФ на новий шестирічний термін, йдеться у статті.
Однак, на думку політолога Московського центру Карнегі Андрія Колесникова, "це (демонстрації в Єревані – "24") жодним чином не позначаться на російській владі, а Саргсян буде сприйматися як слабкий політик, який здався.
Але цього разу Кремлю буде складно звинувачувати американський Держдеп США (у провокаціях – "24"),
– додав аналітик.
Водночас інші оглядачі, яких цитує Time, зазначають, що падіння Саргсяна зашкодить довгостроковим зовнішньополітичним інтересам Путіна в пострадянському блоці і в економічному, і у військовому плані. Так, аналітик Річард Гірагосян розповів, що деякі вірмени називали політичні маневри Саргсяна "грою в Путіна".
"Але відставка близького союзника глави Кремля Саргсяна, викликана мирними масовими протестами в регіоні, де революції часто насильно придушуються, – це номер, який Путін, швидше за все, не став би виконувати", – зауважує британське видання.
Читайте також: Опір путінізму посилиться: західні ЗМІ про протести у Вірменії та їхні наслідки для країни
Нагадаємо, з 13 квітня у Вірменії тривають протести проти призначення колишнього президента країни Сержа Саргсяна прем'єр-міністром. У понеділок ввечері, 23 квітня, президент Вірменії Армен Саркісян підписав указ про відставку уряду країни, але демонстрації не стихли. 25 квітня вірмени знову вийшли на вулиці Єревана, перекривши дороги.