Коли тебе не влаштовує стан справ в суспільстві, але барикади – це явно не твоє, то, можливо, музика стане тим інструментом, який допоможе тобі щось змінити. І навіть, якщо змін таки не буде, то висловити свої погляди, через ноти і звуки – це, повірте, набагато краще, аніж сидіти і мовчати. Ми підібрали артистів, які на нашу, найбільш правильну у світі, думку –яскраво змішали свої музичні таланти і громадянську позицію. Але вистачить слів, ви ж знаєте, що говорити про музику – це те саме, що танцюати про архітектуру.
Назвати свій гурт Вороги Суспільства – це як мінімум провокація, а як максимум достатньо смілива декларація своїх поглядів та переконань. Плюс повна відсутність страху за те, що тобі щось зроблять або, що твоя назва потягне за собою неприємні наслідки. Три афро-американця, які назвали себе Public Enemy, зробили справжню революцію на початку дев’яностих. Боротьба за права кольорових, незадоволення політикою Буша-старшого і станом речей в США – ось головні лейтмотиви їх творчості. І ще… вони одні з тих гуртів, які виводили людей на вулиці!
Дуже символічно, що Джон Коннор, майбутній лідер опору людства, з фільму Термінатор-2, носив футболку саме Public Enemy.
Ще один американський гурт, який відверто заявляв позицію, яка близька до антиглобалізму – це Rage Against the Machine. Комуністичні погляди, ненависть до всього капіталістичного і тонка грань між концертами і демонстраціями. Ну і, звичайно, хороша музика. Гурту більше не існує – тому нам залишилось лише згадувати: як це було.
А що у нас? При напруженій політичній ситуації в країні – є пісні, які відображають ситуацію в суспільстві і політичні процеси. Достатньо згадати лише пісню народного депутата з приставкою "екс" – Славка Вакарчука. Кліп зробив ще більше шуму.
Ну і наостанок гурт, який написав саундтрек справжньої революції, а таке, здається, не вдавалося ще нікому. Гринджоли і їх хіт – це мажорна ностальгічна нота в кінці цього посту. Тоді було насправді весело!