"Партія регіонів особливо не пручається проведенню позачергової сесії. Але для опозиції аргументом її проведення було б формування якоїсь постанови, а краще – законодавчого акту. Просто обговорити тему Юлії Тимошенко та Юрія Луценка замало. Для цього не обов'язкового скликати позачергову сесію", - висловив свою думку в коментарі Gazeta.ua експерт Володимир Цибулько.
Він вважає, що опозиціонери наполегливо вимагають скликання позачергової сесії, бо бояться понизити градус суспільної дискусії щодо Тимошенко.
"Бачили її персональну боротьбу після Нового року – акцію непокори із ночівлею у душовій, яка нічого не дала. Поки що опозиція цією позачерговою сесією пробує той самий стиль, як і колишній прем'єр, бо не ламає сценарію і не змінює обставин", - додав політолог.
Крім того, Цибулько наголошує, що опозиції слід бути більш обережною під час підготовки документів, якщо вже її представники почали боротись за персональне голосування.
"Наявність тієї чи іншої людини в країні дуже легко з'ясувати через прикордонну службу. Якщо у підписних листах за позачергову сесію справді персональних підписів немає, а вони сфальшовані, то це черговий скандал. Тоді боротьба за особисте голосування, на якій опозиція майже зробила собі добре ім'я, перекреслюється однією цією справою", - пояснив експерт.
На його думку, багато хто в самій опозиції не хоче, щоб Тимошенко виходила на волю, бо тоді "руйнується існуюча всередині ієрархія".
"Думаю, вона це не розуміє. Тимошенко та найближчі до неї люди переоцінюють її вплив на "Батьківщину" та фракцію. З першого дня ув'язнення їй треба було думати про свою нову окрему партію. Вона втратила реальний зв'язок із "Батьківщиною", - вважає Цибулько.
Нагадаємо, керівник секретаріату фракції "Батьківщина" Ольга Боднар повідомила, що опозиція зібрала необхідні для проведення позачергової сесії парламенту 150 підписів.
З ініціативою зібрати Верховну Раду на спеціальне засідання виступила на минулому тижні партія Віталія Кличка УДАР.