Експерти констатують: за останніми соцопитуваннями, рейтинг підтримки провладної партії та особисто Президента знизився, тому, ймовірно, коаліція намагатиметься втримати владу, мобілізуючи "законодавчі сили" у Верховній Раді.
“Завдання “регіоналів” це закріпити, стабілізувати свої позиції до виборів, з іншого боку, якраз результати цих виборів будуть тим лакмусовим папірцем, який визначатиме, що буде далі, в другий період вже діяльності цієї сесії”, - каже директор політико-правових програм центру Разумкова Юрій Якименко.
У підготовці до місцевих виборів неабияку роль може відіграти опозиція, вважають політологи. Якщо, звісно, вдасться нейтралізувати кризу, що існує всередині опозиційно налаштованих партій.
“Той факт, що соціально-економічна напруга зростає, і опозиція цим, “в лапках”, подарунком може скористатися, зокрема і деякими полярними рішеннями нової влади, це, безумовно, може також вплинути на політичний процес і під час місцевих виборів і після них”, - вважає директор Інституту проблем управління ім. Горшеніна Володимир Фесенко.
“Може бути вирішено питання: а чи цієї політичної осені наступить весна нового політичного режиму, президентсько-парламентського, або президентського”, - зазначив директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.
Щодо конституційних змін, які наразі готуються, експерти прогнозують, що принаймні до місцевих виборів кількість депутатів у коаліції з 264 не переросте у 300, а Конституційний суд не поспішатиме скасовувати політреформу 2004 року.