За словами міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета, відкриття Українських освітніх хабів – важливе завдання. Адже саме ці центри зможуть надати допомогу у сфері освіти українцям, які через війну змушені були покинути домівки та тимчасово оселитись за кордоном.

Цікаво Скільки українських шкіл вже мають укриття і готові прийняти учнів на офлайн-навчання

"Місія мережі Українських освітніх хабів, що ми відкриваємо за межами нашої країни, – надати можливість українським дітям, які наразі перебувають в інших країнах, продовжити навчатись за українською державною програмою з нового навчального року, а мамам – опанувати актуальні IT-професії та найзатребуваніші навички на ринку праці, а також сприяти у працевлаштуванні задля можливості фінансово забезпечувати себе та своїх дітей. Саме тому цей проєкт був визначений пріоритетним у сфері освіти під час війни", – заявив міністр.

Яким було відкриття Українського Освітнього Хабу у Варшаві

Ще 25 липня у Варшаві свої двері відчинив другий Український освітній хаб. На заході були присутні представники Міністерства освіти і науки Польщі, а також мерії Варшави, Посольства України в Польщі та партнери Українського освітнього хабу.

Ми раді приєднатись до такої важливої ініціативи, як Український освітній хаб у Польщі. На наше переконання, цей проєкт дійсно допоможе маленьким українцям, яких наразі гостинно прийняла Польща,
– сказала заступниця директора департаменту МОН Польщі Магда Вітан.

Відкриття Українського освітнього хабу у Польщі / Фото Мережа Українських освітніх хабів

Цю думку підтримала головна координаторка з питань підприємництва та соціального діалогу Мерії Варшави Кароліна Здродовська.

"Багато українців потребують нової роботи у Польщі загалом та у Варшаві зокрема. Ми домовились, що на базі Українського освітнього хабу в Польщі українці зможуть отримувати необхідні навички для працевлаштування, проходити навчання актуальним професіям та курси щодо підприємництва", – зазначила Кароліна Здродовська.

Кароліна Здродовська / Фото Мережа Українських освітніх хабів

Наша організація одна з перших підтримала Український освітній хаб у Польщі. Ми бажаємо цьому проєкту розвитку та успіху на благо українців, які наразі дуже потребують цього,
– зазначила Барбара Фабро, старший виконавчий директор Central European Initiative.

Барбара Фабро / Фото Мережа Українських освітніх хабів

Які можливості для біженців відкриває Український освітній хаб

Український освітній хаб у Польщі дозволить і дорослим, і дітям знайти корисне та цікаве для себе:

  • навчання в українській школі,
  • оволодіння IT-професіями та навичками soft skills,
  • навчання українській, польській та англійській мовам,
  • визначення професії у відповідності власним здібностям за допомогою штучного інтелекту,
  • вивчити особливості проживання в Польщі,
  • сприяння у працевлаштуванні,
  • екскурсії та багато іншого.

Всі заходи в Українському освітньому хабі у Варшаві будуть безкоштовними.

"Українські Освітні Хаби реалізують концепцію Навчання Впродовж Життя (Life Long Learning), якою опікується Міністерство освіти і науки України. Адже у сучасному світі знання застарівають дуже швидко і саме для того, щоб бути конкурентоспроможним, необхідно постійно вдосконалювати свої знання та навички", – розповів радник директора Інституту модернізації змісту освіти Станіслав Куценко.

Станіслав Куценко / Фото Мережа Українських освітніх хабів

Географія Українських освітніх хабів буде постійно розширюватись, запевняють організатори.

"На базі Українського освітнього хабу в Польщі ми будемо проводити навчання також і для інших країн, де наразі масово перебувають українці: Румунія, Словаччина, Угорщина, Німеччина, Чехія, Болгарія, Литва, Латвія, Естонія, Туреччина, США, Канада та Велика Британія", – підсумувала координаторка мережі Українських освітніх хабів, виконавчий директор Асоціації інноваційної та цифрової освіти Марія Богуслав.

Марія Богуслав / Фото Мережа Українських освітніх хабів

Нагадаємо, що раніше в МОН України повідомляли, що перший Український освітній хаб відкрився у Швейцарії.