Сенатор Джон Маккейн пішов з життя вночі 26 серпня, поруч з ним були найрідніші люди. Упродовж року він боровся з пухлиною мозку, та хвороба невпинно прогресувала. За кілька днів до смерті родина сенатора повідомила: він відмовився від подальшого лікування.
Читайте також: Помер Джон Маккейн: біографія великого друга України
Сталева воля допомогла Маккейну завоювати повагу чи не усього світу. Він був одним із найбільш авторитетних політиків-республіканців. Нащадок військових, Маккейн присвятив свою молодість службі у військово-морських силах США. Він був пілотом під час В'єтнамської війни. Після того, як його літак підбили, провів у полоні понад п'ять років. У політику пішов уже в 45 років.
У 2016 році Джон Маккейн відвідував українських військових на передовій
Його шість разів обирали сенатором. А у 2008 році навіть могли обрати президентом. І хоч Джон програв президентське крісло Бараку Обамі, гідності не втратив.
Я ціную слова Джона Маккейна про те, що ми можемо бути в чомусь незгодними і при цьому не висловлювати різку неприязнь. Я вже казав це і повторюватиму ще не раз – Джон Маккейн достойно служить своїй країні і заслуговує за це подяки,
– підкреслював президент США у 2009-2017 роках Барак Обама.
Джона Маккейна не раз і не даремно називали близьким другом України. Він активно підтримував нашу державу і різко засуджував політику Путіна. Вносив законопроекти про жорсткіші антиросійські санкції, активно просував у Конгресі надання військової допомоги Україні. Саме так званий "закон Маккейна" заклав у бюджеті США на 2019 рік 250 мільйонів доларів допомоги для нашої держави. Крім цього, Маккейн часто критикував президента США Дональда Трампа за його поступливу позицію щодо Володимира Путіна.
Джон Маккейн у Києві у кінці 2013 року
Під час подій кінця 2013 року Маккейн кілька разів відвідував Київ.
Український народе, це ваша мить! Це про вас, про майбутнє, якого ви хочете для своєї країни і про майбутнє, на яке ви заслуговуєте. Майбутнє у Європі, мирне майбутнє. Світ з вами, Америка з вами і я теж з вами!
– говорив тоді Маккейн українцям.
Свої співчуття родині померлого вже висловили низка американських та європейських політиків. Долучилась до жалоби і Україна. Зокрема, українське посольство у США нагадало про величезний внесок Маккейна у свободу і демократію нашої держави.