Оскільки зараз є актуальним питання боротьби з корупцією, Інна Совсун зазначила, що для боротьби Міністерства освіти з хабарництвом, в першу чергу, потрібно піднімати людям зарплати.

Корупція – дуже масштабне явище, яке не можливо виправити одним законом чи якимось іншим підзаконним актом. Для того, щоб з нею боротися, потрібне не лише ефективне покарання за корупційні дії, але й попередження корупції. Щоб у людей не виникало спокуси долучатися до тих чи інших дій. Якщо лікар, наприклад, отримуватиме зарплату 1000 грн в Києві, апріорі ми ставимо його в умови, що без хабаря він не зможе прожити, – розповіла заступник міністра освіти.

Читайте також: Школи із зони АТО перенести не можливо, – Міносвіти

Також, Інна Совсун повідомила, що у Міністество освіти та науки України надходить велика кількість скарг на корупційні дії.

Ми не маємо права як Міністерство світи проводити слідство, чи була корупція. Цим повинні займатись правоохоронні органи. Якщо б цим займалися ми – це була б корупція з нашого боку і перевищення повноважень, – наголосила представник Міносвіти

Стосовно ВНЗ у зоні АТО, за словами Інни Совсун, рішення про їх перенесення приймається спільно із самими ВНЗ, за їхніми зверненнями.

Процес розпочався з Луганська, бо ситуація у місті значно погіршилася, і вже на ранніх етапах заклади стали переїжджати в інші райони Луганщини. У Донецьку ж ситуація спершу була спокійнішою. Але ми уже отримали дві заяви від ректорів. Вони були звільнені за власним бажанням, оскільки їм погрожували. Ректор Донецького національного університету виїхав раніше і прийняв рішення про перевезення університету, — розповіла Совсун.

Але найбільшою проблемою, за словами першого заступника міністра освіти, є питання шкіл зони АТО.