Кандидатів на отримання престижної нагороди відбиратиме Шведська академія. Критерії в академіків незмінні.
“Це, в першу чергу, високий талант, бездоганна репутація і, відповідно, публікації в дуже відомих видавництвах, переклади на основні мови. От чого не вистачає Борису Олійнику, то це публікації в знаменитих видавництвах і добрих перекладів на світові мови”, - каже письменник, політолог Володимир Цибулько.
Ініціатори висунення кандидатури Олійника заперечують, мовляв, твори поета перекладалися багатьма мовами, хіба що нині трохи менше. Тож оптимістично оцінюють його шанси на отримання високої нагороди.
“Подобається-не подобається - це такі оціночні, суб'єктивні моменти. Борис Олійник - видатний поет, справді, поет-живий класик, справді, людина, яка в українську літературу і, можна сказати, європейську внесла помітний внесок. Я думаю, що він був би достойним лауреатом Нобелівської премії в галузі літератури”, - сказав професор Інституту філології КНУ ім. Т. Шевченка Павло Рудяков.
Борис Олійник - автор понад 40 книг, віршів, есе, статей, які друкувалися як в Україні, так і за її межами. 76-річний літератор народився на Полтавщині. Був відомим державним діячем. А з липня 2010 року очолює Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка.
Номінантами на Нобелівську премію від України в різні часи були Іван Франко, Павло Тичина, Микола Бажан, Іван Багряний, Василь Стус, Олесь Гончар та Віктор Ющенко.