Про це розповів відомий блогер Іван Оберемко, який показав фото журналу на своїй сторінці у Facebook.

Водночас головний редактор журналу Юрій Войцеховський заявив ZAXID.NET, що ці вислови є особистою думкою професора, а сама редакція в них толерантна.

Так, у номері журналу за вересень 2015 року була стаття "Пам’ятки історії України: минуле і сучасне".

Її автор, доктор історичних наук, професор Віктор Король розповідає проблему збереження історичних пам’яток, а ще й називає Петра Порошенка "баригою", вказує, що його прізвище – "Вальцман", та вважає, що "влада в Україні під контролем сіоністів".

За словами головного редактора, ці цитати є лише думкою автора, за яку редакція відповідальності не несе.

У нас толерантна редакція. Це особиста думка професора Короля. Я її можу поділяти або не поділяти. У нас є розуміння свободи преси? Є. Прізвище "Вальцман" фігурувало в пресі?
— риторично питає Юрій Войцеховський.

За словами Войцеховського, історик Король — постійний дописувач до журналу "Історія в школі". Його статті розміщувались у рубриці "Дискусійна зала", з приміткою, що думка редакції може не співпадати. Але на фотографіях з випуску №9-10 ніяких подібних приміток не видно.

"Ця стаття присвячена не цій проблемі, а збереженню пам’яток України. Виділяти такий невеличкий фрагмент – це, я думаю, не зовсім коректно. Але якби я його викинув як редактор – я можу це зробити, це поставило б мене в конфлікт з нашим постійним дописувачем, до якого я відношусь з повагою. Це тонкі внутрішні редакційні речі, які важко зрозуміти ззовні", — каже Войцеховський.

Також головний редактор журналу додав, що Король вже на пенсії, і тому "йому втрачати нічого, він може казати те, що каже".

Видавцем журналу "Історія в школі" є Національний педагогічний університет ім. М. Драгоманова. Войцеховський стверджує, що фактично журнал є незалежним і фінансується виключно за рахунок передплатників.

Крім того, у журналі вказано, що його виданню сприяють: Інститут історії України НАН України, Інститут педагогіки АПН України, КНУ ім. Тараса Шевченка, Київський міський педагогічний університет ім. Б.Д. Грінченка, Творча спілка вчителів України та Міжетнічна педагогічна асоціація.

Читайте також: Дисертацію дружини віце-прем'єра перевірять на плагіат