Про це повідомляє Deutsche Welle з посиланням на dpa.

Своєї відповіді на запрошення український Президент поки що не дав, розповів керівник заходу Вольфґанґ Ішинґер.

Мюнхенська конференція з питань безпеки цього року відбудеться з 6 по 8 лютого. Планується, що участь у ній візьмуть близько 20 глав держав та урядів, а також приблизно 60 міністрів закордонних справ та оборони. На заході у Мюнхені будуть домінувати дві теми: українська криза та зростання ісламістського екстремізму. Темі українського конфлікту буде присвячено весь другий день заходу, уточнив Ішинґер. Чи буде змінюватися програма через теракти в Парижі — наразі невідомо.

Ми поставимо в центр уваги конференції обидві великі кризи — в Україні та на Близькому Сході,
— заявив Ішинґер.

Після чотирирічної перерви в конференції візьме участь канцлерка ФРН Анґела Меркель. Вперше на Мюнхенську конференцію може приїхати президент Ірану — Хасан Роухані, втім, він, як і віце-президент США Джо Байден, ще не підтвердив своєї участі. Також в Мюнхені чекають на президента Іракського Курдистану Масуда Барзані, прем’єр-міністра Іраку Хайдара аль-Абаді, президента Афганістану Ашрафа Гані, міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова. НАТО буде представляти генеральний секретар Єнс Столтенберг, Євросоюз — президент Європарламенту Мартин Шульц та верховна представниця ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Федерика Моґеріні.

До слова, Президент США Барак Обама прийматиме прем'єр-міністра Великобританії Девіда Кемерона в Білому домі в четвер і п'ятницю, 15-16 січня. Однією з тем розмови буде ситуація на сході України.