Порошенко зазначив, що наша держава повертається до витоків власної історії, а політика історичної пам’яті знову стає українською. Про це повідомляє прес-служба Адміністрації Президента України.

Читайте також: Нацрада дала словесної прочуханки "Інтеру" через ролик до 9 травня

"Наприкінці минулого місяця за моїм наказом начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко затвердив Програму заходів щодо відновлення та впровадження національних бойових традицій у ЗСУ. Армію остаточно очистять від усіх небезпечних рудиментів радянсько-російської ідеології, які негативно впливають на бойовий дух українського війська. Вони паморочать нам голову облудними пропагандистськими штампами, покликаними тримати нас на ментальній орбіті Росії", – розповів президент.

Президент особливо наголосив, що у військовому календарі не має бути нічого спільного з країною-агресором. Також нагадав, що ще у 2014 році було покладено край "давній і дивній традиції святкувати головне військове свято в унісон з країною-агресором".

"Саме тоді я скасував "Дєнь защітніка Атєчєства" і запровадив День захисника України, призначивши його на 14 жовтня – козацьке свято Покрови", – додав глава держави.

Читайте також: Силовики обшукали головного комуніста України Симоненка: заява партії

За його словами, також 21 листопада минулого року вперше відзначали День Десантно-штурмових військ Збройних Сил України.

"Раніше його святкували 2 серпня, не замислюючись, що то лише дата першого стрибка парашутистів в Московському військовому окрузі", – зазначив Петро Порошенко.

Глава держави також розповів, що наприкінці квітня своїм Указом встановив новий День українського прикордонника. І тепер День прикордонника – 30 квітня.

Нагадаємо, 8 травня в Україні відзначають День пам'яті та примирення. Схиливши голову перед мільйонами жертв найстрашнішої війни за всю історію, людство згадує пекельні дні 1939 – 1945 років.