Чи причетний Даниленко?
Голомша: з Даниленком працювати мені не довелось. Адже коли прийшов Ярема в ГПУ – я був виведений зі структури. Даниленко тоді працював заступником по кадрах.
Карасьов: не зовсім коректно говорити про корупцію у сьогоднішній прокуратурі. Різкість заяв Наливайченка свідчить про те, що він відчуває близьку відставку. Він — виходець з дипломатії.
Він грамотно веде політичний піар, і грамотно провів каденцію СБУ.
— Адже Наливайченко прийшов у знищену проросійську структуру. Він зробив чимало для ефективної роботи СБУ. Якщо Наливайченко піде у відставку – повернеться у політику.
Голомша: у Наливайченка є образ гідної та послідовної людини. Він намагається забезпечувати боротьбу з тероризмом.
Чому Наливайченко може потрапити у відставку?
Карасьов: чому може потрапити у відставку Наливайченко? Можливо тому, що він занадто хороший як політик. Президент очевидно хоче мати безпосередній вплив на усі силові органи. На ГПУ та МВС він вплив має.
Тут виглядає на те, що Президент хоче, аби СБУ очолювала його людина. Наливайченко не є ніким політично захищений.
— Глава держави вирішив консолідувати владу та правоохоронну систему. Це історія більш особисто-політична, аніж конституційно-політична.
Карасьов: у політиці скандал – це форма моралі. Вони приковують увагу до одного і відволікають від іншого або ж концентрують її на чомусь конкретно.
Діяльність ГПУ
Голомша: у ГПУ завжди була служба, яка відстежувала своїх співробітників. Було дуже багато кримінальних справ, але це й була професійна школа, яку не треба втрачати. Щодо Шокіна — його перші кроки вірні. Але очевидно, в оперативних службах є певний сегмент впливу. Хто в тому сегменті — це потрібно дізнатись слідству.
Карасьов: погано, коли ми очищуємо, але не оновлюємо і дуже погано, коли навпаки. Якщо Наливайченка звільнять, то його наступником може стати перший заступник СБУ Грицак.
Голомша: стратегічно для України міняти голову СБУ зараз — це невірний крок.