Одну з них у 2008 році побудували у містечку Амаралєжа. Сприятливий клімат дозволяє сонцю безперешкодно світити 220 днів на рік. Кращого місця для сонячної електростанції годі і шукати.

Раніше тут був військовий аеродром; зараз на ньому встановили 262 тисячі сонячних батарей, які займають площу в 250 гектарів. Щорічно електростанція виробляє 46 мегават чистої електроенергії. А це попереджує викиди 86,5 тисяч тонн вуглекислого газу в атмосферу.

Досвід Португалії переймають і інші країни, проте поки ніхто ще не забрав пальму першості в Амаралєжі. Бум на відновлювальну та природну енергію почався в країні лише 10 років тому. Проте за цей час Португалія змогла піднятися з хвоста рейтингу найменш енергозатратних країн Європи на його початок.

"Ми страшенно раді, що маємо дві найбільші сонячні електростанції у світі, але ми пропагуємо ідею індивідуальних сонячних панелей на даху кожного будинку. Адже багато енергії втрачається під час передачі від електростанції до користувачів", - каже віце-президент Quercus ONG Франциско Ферейра.

Зараз Португалія забезпечує себе чистою енергією на понад 40%. У 2020 році ця цифра становитиме вже 60%. Зараз електростанція в Амаралєжі ще не працює на повну потужність. Коли це станеться, вона вироблятиме 93 мільйони кіловат/годин на рік, а цього достатньо для забезпечення електрикою 30 тисяч будинків.

Втім, таке задоволення не з дешевих - вартість електростанції склала 237 мільйонів євро. Але гроші ніщо, коли мова йде про збереження екології та використання чистих природних ресурсів.