Адже через погодні умови повені на Прип'яті, Десні та Дніпрі не співпадуть у часі. Зокрема, максимальний рівень води у Прип'яті очікується через 2-3 дні, на Дніпрі - через 10 днів, а на Десні - наприкінці квітня-на початку травня.
Нестор Шуфрич (міністр з питань надзвичайних ситуацій): “Нам вдається скинути воду по Прип’яті і Дніпру до того, як прийдуть максимальні піки Десни, де ми маємо мінімальні, можна сказати, майже не маємо можливості регулювання, принаймні до Канівського водосховища”.
Протидіє повеням і активна робота з руйнування криги на Київському водосховищі,. За допомогою криголамів уламки льоду скидають у Дніпро.
Василь Сташук (голова Державного комітету з питань водного господарства): “Якщо за ці 3 дні пропустити кригу, ми зможемо більш активно зрізувати піки повеней, які будуть йти по Прип’яті і по Дніпру, тим самим зменшувати рівні навантаження, і витрати по Києву і Канівському водосховищу”.
Скидання рівня води в Київському водосховищі дасть можливість під час повені прийняти майже всю велику воду. Утім, небезпека підтоплення столичних Осокорків, Гідропарку, Гнідина і Вишеньок Бориспільського району - поки існує.
Володимир Максименко (заступник голови КМДА): “А якщо ця повінь і станеться, то будуть прийняті мірі щодо евакуації майна громадян цих сіл, які матимуть бажання, які будуть попадати під затоплення, і повірте, я думаю, що великої біди в цих населених пунктах у цьому році не буде”.
Щодо столичного Подолу, кажуть спеціалісти, ситуація оптимістичніша, ніж тиждень тому. Зокрема, переливу захисних гребель не очікують. Втім, дещо насторожує ситуація на півдні України, оскільки Дунайське річище може наповнитися талими снігами з румунської частини Карпат.