“Величезні кошти - 4,5 мільярди гривень - були виділені у 2008 році на ліквідацію повеней у західних регіонах і на попередження руйнівного впливу стихії на майбутнє. Ці кошти були нахабно розкрадені, закопані в землю буз всякої користі. За 2 роки жоден з мостів у Чернівецькій області не був введений в експлуатацію, підкреслюю - жоден”, - зазначив Прем'єр-міністр України Микола Азаров.
Відтак завдання для прокуратури - впродовж місяця розслідувати кожен випадок використання державних коштів. А через 30 днів уряд хоче список тих, хто збагатився за рахунок повеневої біди і щедрості держави.
Зазначимо зараз від повеней найбільше постраждала Буковина. Там, у зоні стихійного лиха опинились чверть мільйона людей. Більш як 2,5 тисячі довелось евакуювати. Усі постраждалі отримають від держави допомогу, однак її сума коливатиметься.
“Ці розміри можуть коливатися в залежності від того, в якій стадії лихо прийшло до людини - бо є, коли будинок взагалі не підлягає оновленню, є, коли він потребує капітального ремонту, є, коли він потребує, так би мовити, поточного ремонту”, - каже міністр праці і соціальної політики України Василь Надрага.
Висока вода вже зруйнувала деякі дороги, мости, дамби, підтопила будинки, школи, лікарні. Без світла досі залишаються зо дві сотні населених пунктів у восьми областях України.
2 хв
Повінь у західних регіонах вимиває кошти з бюджету
Уряд вже виділив 40 мільйонів, а ще доведеться щонайменше 300. Міністри розуміють, що проти законів природи нічого не вдієш і готові виділяти потрібні гроші, однак цього разу хочуть всерйоз взятись за контроль над їх використанням. А все через аналіз цифр попередніх років.