Таке рішення прийняло керівництво Менської колонії.

"Це брутальне порушення. Раніше були обмеження по кількості листів у залежності від режиму. Зараз і їх зняли. Залишилося цензурування. За законом, кореспонднеція засуджених підлягає перегляду. У кожній колонії є така службова особа, яка переглядає всі листи засуджених на предмет інформації, яка, не має виходити за межі колонії. Якщо цензор не бачить нічого незаконного, і лист ні до чого не підбурює, лист надсилають поштою", - пояснив експерт.

Також він додав, що листи до Європейського суду, прокурора, уповноваженого Верховної Ради з прав людини і адвоката не мають переглядатися цензорами. Але на практиці такі листи теж переглядають.

Євген Захаров припустив, що листи Луценка не хочуть передавати через їхній великий обсяг.

"Я думаю, Луценко протестує проти того, що його кореспонденцію переглядають. Окрім того, на волю можуть не передавати праці, а не листи політика. Можливо, це великі рукописи, які цензор не хоче переглядати", - припустив Захаров.

Правозахисник наголосив, що максимум, що можуть зробити у колонії - це скласти акт про те, що лист містить недозволені речі. Такі листи мають повертати назад ув'язненому.

До слова, екс-глава МВ Юрій Луценко відбуває покарання у Менській виправній колонії. Він уже познайомився зі своїми сусідами з тимчасового блоку.