Кабінету міністрів відведена роль – забезпечити фінансування позачергових виборів. Указ набирає чинності з моменту його опублікування в державних друкованих ЗМІ. Обраний за старою змішаною виборчою системою, парламент буде меншим, кажуть політологи. Через окупований Крим та війну на Донбасі він може недорахуватися від 12 до 30 народних обранців-мажоритарників. Проте конституційна більшість у 300 нардепів буде забезпечена, наголошують експерти.
Зниження прохідного бар'єру з 5 до 3%, дозвіл на блоки та зменшення застави – зміни до виборчого законодавства, на які депутати можуть наважитися цього пленарного тижня – прогнозують експерти. Це дасть шанс новим політичним силам потрапити "під купол". Та головною зміною має стати організація безпеки виборів, кажуть в "Опорі". Так, на виборах Президента цю функцію – супроводження виборчої документації, захист приміщень та членів виборчих комісій, – виконувала служба безпеки України.
Максимально спрощеною має бути і процедура голосування для понад 200 тисяч тимчасових переселенців, наголошують фахівці. Якнайшвидше повинна бути спрощена процедура реєстрації тимчасової зміни місця проживання у відділах ведення держреєстру. Це дозволить таким громадянам проголосувати за пропорційною системою. Окрім того, депутати мали б внести якщо не політичні, але деякі технічні правки в закон, без яких організувати вибори буде складно.
Серед новацій цього виборчого процесу, кажуть експерти, мав би стати й обов`язковий звіт про доходи кандидатів у депутати, оприлюднений на сайті ЦВК.