Зокрема в частині спрощення життя для бізнесу. На верхівці навіть встигли порахувати - через корумповану систему Україні не вдається стати на ноги після економічної кризи.

"Ми нещодавно з прем'єр-міністром говорили, як корупція впливає на ВВП. З мільярда, скільки, Миколо Яновичу - 200 млн. вкрали - це наскільки менше ВВП? На 0,2%. Тому ВВП ніколи не буде в країні, де процвітає корупція", - каже Президент України Віктор Янукович.

Водночас у профільному комітеті - з питань регуляторної політики та підприємництва нарікають на те, що ця сама корупція процвітає у вищих ешелонах влади - у органах виконавчої влади.

"Все це для того аби бізнес викладав гроші за так звані адміністративні послуги - у вигляді поборів з бізнесу знімається ще один бюджет - тіньовий. І повірте пане Президент - це не 2% ВВП, а це 10-20%. Нажаль ваші доручення про дерегуляцію майже ніхто не виконує", - каже голова Держкомпідприємництва Михайло Бродський.

В Уряді не здаються – кажуть, що вже встигли підготувати "прорив" вітчизняної регуляторної реформи - зокрема в сфері ліцензування.

"Якщо вдасться найближчим часом прийняти закон про скорочення ліцензованих видів діяльності - це ще 319 видів робіт. Таким чином ми трохи більше 90% видів ліцензування скасуємо - хочу сказати, що це просто прорив", - каже віце-прем'єр-міністр України Сергій Тігіпко.

А поки при владі міряються силами, у експертній спільноті застерігають від невиважених кроків у сфері регуляції діяльності бізнесу - кажуть, кожне спрощення може мати невідворотний макроекономічний ефект для країни.

"Це може призвести до деякого вільнодумства серед підприємців, і адекватною реакцією буде те, що бюджет може втрачати свої надходження. Тому я обома руками за реформи але обов’язково потрібно відслідкувати їх макроекономічні наслідки", - каже директор Інституту економіки та прогнозування НАН України Валерій Геєць.

А у міжнародній спільноті хоч і вітають потуги влади впорядкувати бізнес-середовище в Україні, закликають владу дивитися ширше - адже в країні потрібні реформи не лише дерегулятивні, а ц фіскальні та реформа держуправління.

"Фіскальні реформи включають реформи енергетичні, в комунальному секторі, пенсійна реформа. А реформи держуправління - це впринципі юридичні реформи, судова, і скорочення кількості органів", - каже директор Світового банку в Україні, Білорусі та Молдові Мартін Райзер.

Скорочувати при владі завжди гаразді - вже вкотре, тепер - у найкоротші строки Президент дав доручення скоротити штат заступників голів адміністрацій та міністрів. Каже - це один з перших кроків до викоренення корупції, а відтак - крок назустріч бізнесу.