Газовий конфлікт із "Газпромом"
— Ми сподіваємось, що рішення будуть прийняті на користь України, інакше ми б не були в суді у Стокгольмі. Ми зайняли досить ефективну позицію та вважаємо, що статистика на нашій стороні.
Для Європи ця суперечка – це дуже важливий прецедент. Ми зараз намагаємось довести те, на що деякі європейські чиновники дивляться зі скепсисом. Однак треба додати, що вони дивились дуже зверхньо на багато наших ініціатив, які ми втілили в життя.
— Всі дуже добре розуміють, що робив "Газпром". Як він зловживав своєю домінуючою позицією, однак в Європі політики завжди хочуть вирішити питання компромісом.
Якщо в рамках суду ми зможемо довести свою правоту, то це означатиме зниження цін на газ для України. Це стосуватиметься не лише населення, а усіх.
Поставка газу до "ДНР/ЛНР"
— Через військові дії на території Сходу України були перекриті поставки газу зі сторони України. Так як потік газу зараз закритий і газ з української сторонни туди не йде, але там якийсь газ є.
— Можна припустити, що хтось його туди поставляє. "Газпром" стверджує, шо це вони і вимагає від нас компенсацій за цей газ, однак підтвердження немає. Офіційно ми цього газу не замовляли, тому очевидно, що грошей платити не будемо.
Транзит через Україну
Ми не хочемо відмовлятись від транзиту газу через Україну, адже це вигідно для компанії. А ми не маємо права приймати політичних рішень і діємо виключно в інтересах компанії та інтересах аціонерів.
— Окрім цього транзит газу є дуже важливим для України, адже багато європейських політиків ведуть переговори саме з Україною та розуміють, наскільки ми важливі у питання транзиту газу.
Я вважаю, що для економіки України, збереження статусу транзитної держави є дуже важливим.
Реформування "Нафтогазу"
— Ми не говоримо, що у нас все ідеально і все ефективно – у нас так ніколи не було. Але ми посилюємо контроль за компаніями групи. В тому числі – за дотриманням правил процедури закупки, в тому числі прозорість та ефективність.
Коли ми ввели такі правила та збільшили контроль – тоді у нас почались конфлікти із компаніями. Я думаю, що опонентами таких реформ є люди, які називають себе бізнесменами та політиками, однак на ділі вони всі корупціонери.
Борги "Укрнафти" перед державою
— Боргова проблема велика. Однак ця компанія – як член групи НАК "Нафтогаз Україна", перебуває під забороною на проведення банкрутства. Тож руки податкової зав'язані.
— Наша пропозиція полягала в тому, щоб поступово гасити борги. Стягнути заборгованість із приватних компаній, які винні "Укрнафті". Я думаю, що ми зможемо знайти консенсус в цьому питанні. Компанія повинна отримати можливість реструктуризації боргу.
Прибуток "Нафтогазу"
В цьому році ми очікуємо прибутку близько 21 мільярда гривень. Однак скільки б не заробляла компанія, держава вилучає цей прибуток та напрявлає ці гроші на допомогу тим категоріям населення, кому вона потрібна, тобто субсидії.
Видобуток власного газу
— Механізми дуже прості – у видобуток власного газу треба вкладати гроші, треба використовувати сучасні технлогії.
— Також дуже важливо переконатись в тому, що менеджмент, який займається інвестиціями в цю сферу – некорумпований. Цю умову реально виконати і я думаю, що багато в чому нам її вдається виконувати.