Це вже четвертий такий пробіг. Долучитися до складу учасників не складно: треба заповнити анкету, сплатити благодійний внесок і на старт!

”Для учнів та студентів - це 30 гривень. Для всіх інших - 50. Але за бажанням можна вносити якусь більшу суму…Гроші початково акумулюються на благодійному рахунку, а потім вони будуть направлятися, перше - це українська дитяча лікарня “Охмадит”, де власне перебувають дітки, які інфіковані. Також є у нас Київський міський центр профілактики та боротьби зі СНІДом, в якому також діти його відвідують інфіковані, тому частина коштів підуть також туди”, - каже координатор акції Леся Самор.

Підтримати акцію прийшло більше двох тисяч людей. Пані Галина називає себе ветераном пробігу. Сьогоднішній - для неї вже третій.

”Ми розуміємо, що ми не спортсмени, але ми хочемо підтримати людей, які віч-інфіковані і сподіваємося, що кошти спонсорські підуть за призначенням”, - каже учасниця пробігу Галина Левківська.

”Найважливіше те, що люди просто думають про це. Вони спрямовують свої думки в цьому напрямку. Коли вони роблять це разом, це ще підсилюється і від цього ефект і люди починають змінювати своє життя насамперед”, - каже учасник пробігу Вадим Красноокий.

Експерти кажуть: ситуація з ВІЛ-СНІДом в Україні катастрофічна. Країна посідає одне з перших місць у світі за темпами поширення інфекції. При чому, все більше хвороба вражає жінок та дітей. Зараз, за підрахунками фахівців, в Україні мешкає близько 360 тисяч віл-позитивних людей. Найбільш проблемними є Донецька, Дніпропетровська та Одеська області.

“Епідемія в Україні концентрована. Тобто до цих пір рушійною силою є вживання ін’єкційних наркотиків. Ми ведемо профілактичну роботу серед груп і є позитивні результати. Епідемія у вигляді субпопуляцій серед ін’єкційних наркоманів вже призупиняється”, - каже директор Міжнародного альянсу з ВІЛ-СНІД в Україні Андрій Клепіков.

Попередній “Пробіг заради життя” зібрав близько 100 тисяч гривень. Цього разу, сподіваються організатори, сума буде куди більшою.