Про це журналістам сайту "24" розповіла українська підприємниця, засновниця Школи державного управління CAPS та координатор ресурсу Factcheck Яна Ібрагімова.

Про Factcheck нам розповів один з наших лекторів, колишній заступник міністра іноземних справ Грузії Сергі Капанадзе. В CAPS він викладає архітектуру Євросоюзу. Такий Factcheck він створив у Грузії. Нас проект зацікавив,
– зазначила вона.

За її словами, завдання "фектчекінгу" – проаналізувати висловлювання того чи іншого політика, бажано, щоб воно було засновано на цифрах. Бо якщо немає точної інформації, то складно виявити правда це чи брехня.

"Улюблений" клієнт – міністр фінансів, міністр економіки, тобто ті люди, які оперують цифрами, розповідає Ібрагімова. Як тільки вони говорять про ріст ВВП чи якісь покращення в країні, курс гривні, девальвацію тощо – усе це аналізується і перевіряється.

Запитуємо у всіх можливих інстанціях, орієнтуємося на Державну службу статистики. Не завжди отримуємо коректні дані, дуже часто нам не відповідають, тому доводиться битися в закриті двері. Але, тим не менше, проект розвивається, до нас телефонують самі чиновники з проханням виправити їхню інформацію, починають виправдовуватися,
– коментує Ібрагімова.

На її думку, такий проект формує нову політичну риторику, культуру. Політики розуміють, що за ними слідкують, бояться щось не те сказати.

Читайте також: Яна Ібрагімова: Революції не змінять Україну