Лідери фракцій більшості зареєстрували в Парламенті законопроект, яким пропонують значно розширити сферу застосування російської мови. Росіянам він вже не подобається.
“Я ознайомився х ним та звернув увагу на дві статті – 6 та 7. Стаття 6 чітко говорить пр. Оте, що державною мовою є українська, а в 7 статті намагаються обґрунтувати, чому не може бути державною російська. Скажемо так, намагаються зробити цілу купу реверансів, мовляв, ми цього зробити не зможемо”, - каже голова Російської громади в Україні Костянтин Шуров.
Втім, Російська громада та інші подібні організації не виступають проти закону як такого і називають його "кроком вперед" до надання російській статусу державної. Опоненти ж невдоволені самим фактом існуванням цього документу.
”Це провокативний документ. Або він покликаний на одне - форсоване інкорпорування України в тіло Росії, за яким треба передбачувати багато інших кроків. Як на мене, це є демонтаж України - дуже послідовний, починаючи від Харківських угод і закінчуючи цим законопроектом”, - каже голова Всеукраїнського товариства "Просвіта" Павло Мовчан.
В свою чергу, голова Парламенту Володимир Литвин зауважив, що законопроект “Про мови в Україні”, зареєстрований нещодавно у парламенті, лише розвиває чинний закон “Про мови в Українській РСР”, який, за його словами, є одним з найкращих у цій сфері. Коли саме депутати розглядатимуть мовні пропозиції - у парламенті ще не визначилися.