Пряма трансляція на
Останні випуски

Прощена неділя 2018: як просити прощення та що не можна робити у цей день

- Читать новость на русском
Прощена неділя 2018
Прощена неділя 2018 / Фото з відкритих джерел

У 2018 році Прощена неділя припадає на 18 лютого. Це останній день Масляної. Християни вірять, що у цей день треба просити вибачення за всі образи, заподіяні протягом всього року.

Традиції Прощеної неділі

Як свідчить сама назва, у Прощену неділю існує традиція просити прощення. Людина, що розкаюється, каже: "Прости мене, якщо зможеш", а інша відповідає: "Господь тебе простить, і я прощаю. І ти мене прости!".

Читайте також: Великий піст 2018: дата та традиції дотримання

Християни просять вибачення у сім’ї, друзів та знайомих, аби приступити до посту з чистою душею.

Також у цю неділю християни йдуть сповідатись перед священиком. У церквах після вечірнього богослужіння відбувається особливий чин прощення, коли священики і прихожани просять один у одного пробачення.

Прощену неділю ще називають Сиропустною, адже вже з понеділка починається Великий піст, тож це останній шанс, коли можна їсти молочні продукти.

Читайте також: Великий піст 2018: календар харчування на кожен день

Християни також відвідують у цей день могили покійних родичів та приносять млинці.

Що не можна робити в Прощену неділю

Якщо у Прощену неділю хтось просить вибачення, не можна відмовити цій людині у прощені. Також у цю неділю не можна думати про погане, скаржитися та вступати в конфлікти.

Окрім того, у Прощену неділю вже не можна вживати алкоголь, м'ясо та м'ясні продукти. Адже останній тиждень вже відбувається підготовка до посту.

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі