У понеділок, 3 липня, місцеві ЗМІ Коростенського району повідомили, що жителі цих країв перекрили міжнародну трасу Київ – Ковель – Ягодин. Як стверджують журналісти, більшість з них мають пільговий статус "чорнобильців".

Дивіться також Є принципова різниця: експертка з ядерної енергетики порівняла ЗАЕС та ЧАЕС

Що пропонує Кабмін

Власне, у проєкті постанови уряду йдеться про зміну переліку населених пунктів, що входять до:

  • зони відчуження;
  • зони безумовного (обов'язкового) відселення;
  • зони гарантованого добровільного відселення.

Окрім того, там запропоновано скасувати чинність певних актів Кабінету Міністрів України, що були ухвалені у період від 1991 до 2004 року.

Жителька регіону Світлана Барановська стверджує, що цими рішеннями уряд може позбавити доплат, пенсій та інших соціальних пільг багатьох людей.

Сотні людей в Коростені вийшли на мітинг проти (проєкту – 24 Канал) постанови КМУ. Міська рада пообіцяла зробити все можливе, аби відстояти права "чорнобильців",
– написала жінка.

Коростенці перекрили міжнародну трасу: дивіться відео "Коростень today"

Водночас варто сказати, що поки не було запропоновано з боку жодної владної інституції вносити зміни до закону "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Тобто не можна стверджувати однозначно, що уряд має на меті цілеспрямовано забирати у людей пільги.

Однак, очевидно, побоювання у коростенців виникло через те, що уряд запропонував скасувати постанову від 23 липня 1991 року №106, що передбачає виконання постанов Верховної Ради про порядок введення в дію законів таких законів:

  • "Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи";
  • "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи".

Власне, доводиться поки говорити, що це та ініціатива, яка потребує більш детального роз'яснення з боку Кабміну. Адже є ризик того, що проєкт цієї постанови просто-таки могли зрозуміти неправильно.