Жителі міста Тавой почали суботу, 13 березня, хвилиною мовчання. Так м'янмці вшанували пам'ять 3 мітингувальників, вбитих на протестах цього тижня.
До теми Кількість жертв на протестах у М'янмі перевищила півсотні
"Кількість вбивств і неправомірних затримань у М'янмі зростає. Мовиться про сотні і тисячі людей щодня. Від 1 лютого кількість затриманих сягнула понад 2 тисяч людей", – повідомив спецдоповідач ООН у справах М'янми.
З чого почалися масові протести у М'янмі
Масові демонстрації у М'янмі почалися 4 лютого після перевороту, вчиненого військовиками на чолі з головнокомандувачем збройними силами країни Мін Ауном Хлаймом.
Його підлеглі взяли під варту президента республіки Він М'їна та лідерку правлячої партії Аун Сан Су Джі. Їх відправили під домашній арешт. З того часу обох політиків більше ніхто не бачив.
Мін Аун Хлайм та Аун Сан Су Джі / Колаж 24 каналу
Спочатку Аун Сан Джі звинуватили у фальсифікації парламентських виборів, на яких її партія отримала більшість голосів. А потім у незаконній розтраті державних коштів.
У відповідь на такі дії військовиків громадські активісти створили рух громадської непокори. А працівники держустанов, навчальних і медичних закладів оголосили безстроковий страйк.
Військові стріляють по протестувальниках та застосовують сльозогінний газ
Протести відбуваються у найбільших містах країни. Військові відповідають на народне невдоволення сльозогінним газом та бойовими патронами.
Жорстокий розгін протестів у М'янмі: відео
Військовики запровадили комендантську годину у М'янмі і жорстоко карають будь-кого, хто її порушує.
Читайте також У М'янмі Вікіпедія – поза доступом: військова хунта заблокувала онлайн-енциклопедію
Водночас головнокомандувач армії Мін Аун Хлайм пообіцяв за кілька місяців провести позачергові парламентські вибори і передати владу політичній силі, яка на них переможе.
Ключові міжнародні гравці, ООН, США та Євросоюз, закликали сторони конфлікту у М'янмі до стриманості і до вирішення ситуації за допомогою діалогу.