Поблизу французького порту Кале справжні "джунглі". Так втікачі з розорених війнами та громадянськими конфліктами країн Африки та Близького сходу називають табір, який вони стихійно облаштували на підступах до берегів ла-Маншу. По той бік їхня надія на краще життя. Великобританія. Єдиний доступний для біженців шлях туди лежить через протоку – поромом або ж через підземний Євротунель.

Раніше ми пробували через пором, потім - вантажівками, але зараз все це прикрили. Тож ми вирішили застрибувати на потяги,
— розповідає один з нелегальних мігрантів.

Таких як Альфа, тут зібралося вже близько трьох тисяч. Чи не щодня, вони сотнями штурмують термінал Євротунелю, намагаючись усіма правдами і неправдами пробратися на британський берег. Щоб стримати потік нелегалів, французька влада скерувала до Кале додаткові поліцейські сили.

Наплив мігрантів до Кале негативно впливає на бізнес. Перевізники через посилені заходи безпеки витрачають більше часу на переправу. А на додачу ще й ризик непередбачених фінансових втрат.

Ми змушені платити штраф від 400 до 2,5 тисяч фунтів, якщо у нашій вантажівці знайдуть нелегала. Цю суму платить не лише компанія, а й водій. Це безвідповідально, водії несуть втрати від проникнення мігрантів у їхні машини,
— пояснюють перевізники.

Схожа картина і по той бік ла-Маншу. З британської сторони траса, яка веде до Євротунелю, більше схожа на велетенську парковку: вантажівки зупинилися у багатокілометрових тягучках. Влада Великобританії не збирається давати притулок нелегальним мігрантам: хоче відгородитися від них стіною і тренованими собаками.

З початку літа під час спроб дістатися з Кале через Євротунель до Британії під колесами вантажівок чи потягів загинули близько десятка мігрантів. Та навіть смертельна небезпека не зупиняє їх на шляху до вимріяного майбутнього. Удача ж посміхається одиницям.