Починаючи з 2003 року, весь світ відзначає Міжнародний день боротьби з корупцією 9 грудня. Не зважаючи на те, що Україна ратифікувала міжнародну угоду проти корупції ще у 2006 році, відзначати не було причин — попередня влада лише імітувала боротьбу з корупціонерами.

Революція Гідності показала, що українці зробили свій однозначний вибір — виступили проти корупційних схем режиму Януковича, що наскрізь пронизали державні структури, душили бізнес, принижували людей. Боротьба з корупційною спадщиною режиму триває по сьогодні.

Протягом 2014-2015 років Мін’юст розробив десятки законів, направлених саме на боротьбу з корупцією, серед яких зміни до законодавства щодо арешту корумпованих чиновників та конфіскації їх майна, величезний антикорупційний пакет законів, який забезпечує створення нових органів реальної боротьби з корупціонерами, закони, що забезпечили відкриття реєстрів, демонополізацію та децентралізацію державних послуг.

Цим наша боротьба з корупцією не обмежилася. У 2015 році команда Мін’юсту зробила безпрецедентний для українських держустанов крок — кинула виклик побутовій корупції, що зачіпає життєві інтереси кожного українця. Так було запроваджено низку електронних онлайн-сервісів, адже корупції немає там, де немає контакту з чиновником — комп’ютер хабара не просить. З початку року онлайн-сервісами скористалися більше 2 мільйона українців для приватних потреб та бізнесу.

Реальні справи бачать як пересічні українці, так і наші закордонні колеги. Недарма Віце-президент США Джозеф Байден під час свого виступу вчора сказав українським парламентаріям: "Корупція відбирає ресурси у народу, вона не допускає розвитку економіки, українці знають про це", — та висловив переконання, що Україні буде замало лише боротьби з корупціонерами, потрібно змінювати судову систему та прокуратуру, щоб злочинці не змогли уникнути відповідальності.

Боротьба з корупцією триває. Українське суспільство на вірному шляху до європейських цінностей та гідного життя — це зміни, що починаються з себе та стосуються кожного.