Очільник російського уряду прилетів до Києва домовлятись про те, що ще не встигли.
Микола Азаров (прем’єр-міністр України): "Частину важливих питань нам вдалося вирішити з взаємною вигодою, проте ще є ряд проблем, про які потрібно поговорити і обговорити."
Вже на зустрічі з Президентом Віктором Януковичем стало відомо, з якими пропозиціями Володимир Путін прилетів до Києва: співпраця в авіа- та суднобудівництві, а в ядерній галузі і поготів - прем’єр Путін затіяв атомну революцію.
Володимир Путін (прем’єр-міністр Росії): "Йдеться про великомасштабну кооперацію наших ядерних галузей. Ми пропонуємо створити крупний холдинг, який включав би об'єднану генерацію, атомне машинобудування і паливний цикл."
Віктор Янукович (Президент України): "Ця пропозиція для нас цікава. Ми можемо кооперуватися в області модернізації наших електростанцій. Нам цікаво побудувати підприємство по виробництву ядерного палива."
Та найделікатніша тема, звісно, - пролонгація перебування російського Чорноморського флоту в Криму. Для Москви це - питання сусідської співпраці. Хоча, зізнається Путін, оренда бази у Севастополі обходиться Кремлю у чималу копійку.
Володимир Путін (прем’єр-міністр Росії): "За такі гроші я б з’їв Януковича і вашого президента. Стільки не коштує жодна військова база в світі. За 10 років роботи цього контракту - це $40-45 млрд."
Розповів Путін також, яким тягарем ляжуть на Росію її газові поступки для України. Мовляв, російський бюджет не дорахується 3 мільярдів доларів.
Що ж до поставок газу в Україну, то цього року їх обсяг буде збільшений на 6 мільярдів кубометрів, а збільшення транзиту палива територією України залежатиме від рівня споживання в Європі. Не виключено, що у майбутньому будуть зафіксовані обов’язкові об’єми транзиту газу європейському споживачу, наголосив Путін.
2 хв
Путін прилетів у Київ поговорити про невирішені питання співпраці
Флот, газ і ще ціла низка нагальних питань до півночі не дали зімкнути очей на Банковій та на Грушевського.