Тепер, коли чинні норми першої редакції Конституції 1996-го року, парламентарії можуть вільно змінювати політичну приналежність скільки їм заманеться. До того ж, будь-які нардепи мають можливість утворити абсолютно нову фракцію, якщо таких однодумців набереться щонайменше 14 осіб. БЮТівець Олег Ляшко не виключає, що таке явище, як перебіжчики і поділ фракцій, тепер може зачепити будь-яку політсилу.

"Я не виключаю будь-яких процесів у середині парламенту. Сьогодні внаслідок ситуації, яка склалась, парламент нагадує бурхливе море, де депутати можуть виходити, можуть заходити, не нести за це ніякої відповідальності, ні перед виборцями, ні шляхом складання мандату. Тобто можуть бути будь-які перетрубації", - каже народний депутат, фракція БЮТ Олег Ляшко.

Щоб якось зупинити процес утворення фракцій тушок, депутати готують зміни до закону про регламент, каже комуніст Євген Царьков. Народні обранці пропонують збільшити мінімальну чисельність формалізованих депутатських об`єднань до 20 осіб.

"Ми не дозволимо сьогодні тушкам робити по 5, по 6 депутатських груп, для того, щоб розбалансувати роботу парламенту. У тих же тушканчиків голосування - це постійна проблема, так говоритимемо, фінансового якогось послаблення. Вони за те або інше голосування вимагають фінансової протекції", - каже народний депутат, фракція КПУ Євген Царьков.

Депутати більшості планують, що зміни до закону про регламент Верховна Рада розгляне у четвер. Поки що можливостями вільної зміни політичної прописки скористалися БЮТівці Ігор Савченко, Андрій Веревський, Володимир Іваненко, Олександр Шепелєв та Петро Кузьменко, які приєдналися до біло-блакитних.

Назад до фракції Партії регіонів повернулися Василь Кисельов та Інна Богословська. До Блоку Литвина влився Станіслав Довгий, що був обраний за списками НУ-НС.