Науковці змагатимуться у царині суспільно-гуманітарних наук та розвитку україністики.

"Це міжнародна рада експертів. Вона складалася з різних країн, був представник Австрії від Віденського університету, це 4 представника Канади. Також українські університети, 6 осіб були членами ради, зі Словаччини – 2 члени експертної ради, з Польщі – 2 члени ради і один представник Німеччини", – розповів директор Міжнародного фонду Івана Франка Ігор Курус.

У Міжнародному фонді підкреслюють: мета премії – не тільки визнати вагомі здобутки сучасних науковців, а й глибше розкрити особистість самого Івана Франка.

"Найголовніше є те, що ми якось зібрали людей, дали їм зрозуміти, хто такий Франко і чим він був могутнім", – сказав голова правління Міжнародного фонду Івана Франка Роланд Франко.

"Показати Франка не як письменника, чи поета, а вченого, який дійсно творив, працював у великому спектрі наук: філософії, історії, соціальній економіці, літературознавстві та перекладознавстві. На сьогоднішній день я можу сказати – нам вдалося це зробити", – зазначив директор Міжнародного фонду Івана Франка Ігор Курус.

Лауреатів конкурсу визначать під час науково-міждисциплінарної дискусії, що відбудеться 4-5 серпня у Відні. А церемонія нагородження відбудеться 27 серпня 2016 року на батьківщині Івана Франка у місті Дрогобичі.