Марко Кропивницький Лукич (на фото) є одним із засновників українського професійного театру.
Народився 10 травня 1840 року в селі Бежбайраки на Херсонщині (тепер село Кропивницьке вже колишньої Кіровоградської області).
Навчався в повітовому училищі в Бобринцях. Недовгий час був вільним слухачем юридичного факультету Київського університету. Працював канцеляристом в судових установах Бобринця та Єлисаветграда. У той же час, брав участь в аматорських виставах. Згодом розпочав драматургічну діяльність. І уже 1863-го з’явилась його перша драма "Дай серцю волю, заведе в неволю".
Загалом драматург написав 40 п'єс: серед них відомі: "Доки сонце зійде, роса очі виїсть", "Глитай, або ж Павук", "По ревізії", в яких показав самодурство багатіїв, класове розшарування пореформеного села, суть ліберального народництва.
Сам Марко Лукич теж чимало "приміряв" комедійних, драматичних і трагедійних образів. А дебютував Кропивницький у ролі Стецька у виставі "Сватання на Гончарівці" Квітки-Основ’яненка в театрі Моркових та Чернишова в Одесі.
Справедливі п’єси Кропивницького й до нині не сходять зі сцени українських театрів, викликають захоплення, й можливо навіть у дечому нагадують сучасність українського життя-буття.
Нагадаємо, Верховна Рада проголосувала за перейменування міста Кіровоград в рамках декомунізації. Відтепер місто матиме назву Кропивницький. Раніше місто планували перейменувати на честь річки "Інгульськ", однак проти цієї назви протестували жителі міста.