Водночас альтернативний документ, запропонований депутатом-нунсівцем Миколою Катеринчуком, Рада відхилила. Адже більшість побачила зиск для громадян саме в урядовому проекті. Натомість опозиція - невдоволена.

”Суттєве зниження податку на прибуток та податку на додану вартість, податку на дивіденди, скорочення податків, як місцевих, так і загальнодержавних говорить про те, що Податковий кодекс дійсно налаштований на легалізацію вихід великої части тіньового бізнесу на легальну основу”, - каже голова комітету ВР з питань податкової політики Віталій Хомутинник.

”Залишаються важелі впливу на платника податків, якого можна змусити тепер через ту ж саму контрольну перевірку платити ту суму, яку йому переписали. То залишається конфіскаційна податкова система. І тоді в такій системі не важлива ставка податку”, - каже заступник голови Комітету ВР з питань промполітики та підприємництва Ксенія Ляпіна.

“Ми прекрасно розуміємо, навіщо в Податковому кодексі сьогодні повністю знищується самозайняте населення і знищується малий бізнес. Тому що нікому непотрібні незалежні підприємці, які незалежні від фіскальних регулятивних мір держави”, - каже голова комітету ВР з промполітики та підприємництва Наталія Королевська.

Остаточно проект Податкового кодексу затвердять не раніше, ніж за місяць. Профільний комітет два тижні чекатиме пропозиції і приблизно стільки ж - опрацьовуватиме їх. Після чого документ винесуть на друге читання.