Законопроєктом, зокрема, передбачається заборона для НАЗК вносити приписи з питань, які безпосередньо стосуються здійснення суддею правосуддя, а також здійснення суддею КСУ конституційного провадження. Про це у своєму телеграм-каналі повідомила постійна представниця парламенту у КСУ Ольга Совгиря.

Дивіться також Україна справді могла втратити безвіз: Кулеба про наслідки рішення КСУ

Законопроєктом передбачається внесення змін до Закону України "Про запобігання корупції" для приведення його у редакцію, яка діяла до ухвалення рішення КСУ від 27 жовтня 2020 року, а також запроваджується особливе регулювання контролю за дотримання антикорупційного законодавства суддями і суддями Конституційного Суду,
– наголосила вона.

За її словами, особливості врегулювання для суддів полягатимуть у:

  • Порядок здійснення повної перевірки декларацій і моніторингу способу життя суддів, суддів КСУ буде затверджуватись НАЗК за погодженням згідно з ВРП та Конституційним Судом.
  • Вища рада правосуддя і Збори суддів Конституційного Суду матимуть повноваження вносити НАЗК обов’язкові до розгляду подання про усунення порушень, які містять ознаки порушення гарантій незалежності суддів, суддів Конституційного Суду під час здійснення повноважень НАЗК.
  • Порядок повної перевірки декларацій і моніторингу способу життя суддів, суддів КСУ розробляється НАЗК в місячний строк з дня набрання чинності законом і в місячний строк погоджується Вищою радою правосуддя та Конституційним Судом. У разі відсутності відповідного погодження повна перевірка декларацій суддів і суддів Конституційного Суду проводиться в загальному порядку, визначеному законом.

Зауважимо, що 4 грудня депутати відновили кримінальну відповідальність чиновників за брехню у деклараціях.

Більше про конституційну кризу в Україні, що до неї призвело і як це зараз намагаються вирішити – за посиланням.

Рішення КСУ
Рішення КСУ / Інфографіка 24 каналу