Про це в середу, 11 листопада, повідомив голова комітету Верховної Ради з енергетичної політики Андрій Герус у Facebook.
За його даними, це рекордне значення в поточному році й на 30 – 35% вище, ніж середня ціна за січень-вересень. Рекордне подорожчання електроенергії відбулося внаслідок збільшення частки її виробництва на теплових електростанціях до 39,84%.
Тоді як виробник найдешевшої електроенергії НАЕК "Енергоатом" через введені обмеження міг залучити лише 10 з 15 своїх енергоблоків.
В результаті частка атомних електростанцій у виробництві електроенергії 10 листопада виявилася всього 38,89% і це відразу позначилося на ціні електроенергії, підкреслив глава комітету ВР з питань енергетики.
З цієї ситуації можна зробити очевидний висновок: чим менше "Енергоатому" в системі – тим вище ціна електроенергії для всієї економіки й для всього бізнесу "Енергоатом" – виробник дешевої електроенергії, який належить українцям і платить не тільки податки, а й дивіденди до держбюджету України, – зазначив Герус.
У зв'язку з цим необхідно терміново збалансувати роботу "Енергоатома", як це і зажадав зробити президент Володимир Зеленський на нараді 10 листопада, резюмував глава комітету ВР з питань енергетики.