Про це йдеться на блозі громадської діячки Ольги Богомолець.

На її думку, надсилати на фронт “чоловіків, які знають, чим закінчився Іловайськ і розуміють, що ніхто не відповів за безграмотність”, - безглуздо.

80 млрд гривень виділено у бюджеті на оборону країни. Навіть 10% прибутку, отриманого від цієї суми – кривавий, але дуже підступний стимул для бізнесу, що має доступ до “грифів”. Хто контролюватиме документи з позначкою “військова таємниця” і чи не стане це приводом для чергових глобальних корупційних схем і договорняків?
- пише радник Президента.

Вона наголосила, що сьогодні війна для декого стає “дедалі вигіднішою справою”, а закону про військову економіку, що забороняє прибуток в оборонній галузі та фронтовому забезпеченні у воєнний час, – нема. “Та й реальних реформ в МО і МВС поки ніхто не побачив, як, власне кажучи, і конкретної чистки кадрів”, - констатує Богомолець.

Де військово-економічні закони, в яких за умов воєнного часу мають бути передбачені довічне ув'язнення або розстріл для тих, хто зазіхне на обороноздатність країни, засунувши руку в кишеню армії, посилаючи безвусих хлопців у котли уздовж уявного кордону - без аптечок, без жетонів, без систем захисту? Хто виступатиме гарантом їхніх прав, якщо сьогодні у них немає нормальних виплат, забезпечення, пільг, соціального забезпечення їхніх сімей?
- підкреслила вона.

Радник Президента зауважила, що кожен поранений і кожен загиблий - це щорічні мільйонні витрати на лікування, реабілітацію, психологічну та соціальну підтримку бійців і їхніх сімей у майбутньому.

Наостанок Богомолець поставила перед владою своєрідне завдання – не розтягувати війну на роки, перетворюючи її в нову систему заробітку в геть розкраденій країні, а зробити все для того, щоб вона закінчилася якнайшвидше.

Читайте також: Зараз ми живемо в державі, яка називається "бандит", — Богомолець

“Але в нашій з вами реальності є і зрадники, стукачі, дезертири, злодії, мародери і корупціонери. Пора зважитися і зняти запобіжники - створити надійний фундамент справедливої країни, перейти до ефективних переговорів і чітких продуманих дій”, - констатувала вона.

До слова, Генерал Збройних сил України, який передавав несправну техніку для армії, раніше мріяв стати заступником міністра оборони, однак тепер його відправили у відставку.