Про це Андрій Юсов розповів в ефірі телемарафону, інформує 24 Канал.
Дивіться також 11 "Кинджалів", 5 "Цирконів" і багато іншого: чим ворог атакував Київ від початку року
Спроможності ворога виробляти "Циркони"
Журналісти поцікавилися в представника ГУР МО, наскільки росіяни спроможні та в яких кількостях виробляти "Циркони".
Значно менше, ніж коли мова йде про "Калібри" або про ракети авіаційного базування Х-101. Тим не менше такі спроможності є. Ми відстежуємо це, інформація відома і реакція українських систем ППО, Повітряних сил, протиракетної оборони й результати, якщо ми говоримо про Київ, так само є,
– зауважив Юсов.
Розвідник наголосив, що нікуди російська ракетна загроза не зникає.
"Росія й далі буде пробувати застосовувати комбіновані удари, в тому числі продовжуючи, використовувати "Шахеди" або, як вони їх називають, "Герані". Так до цього треба готуватися та до кожної тривоги ставитись серйозно", – підкреслив Юсов.
З яких установок Росія запускає "Циркон": що відомо
- Голова ГУР Кирило Буданов розповідав, що противник може запускати ці протикорабельні ракети з тимчасово окупованого Криму. Він зазначав, що застосовуючи ці ракети окупанти сподіваються пробити нашу систему протиповітряної оборони.
- Буданов пояснював, що "Циркони" Кремль запускає з щонайменше декількох пускових установок для запуску цих ракет. Зокрема, з берегових ракетних комплексів, які можуть застосовувати ракети "Циркон".
Видання Defence Express написало, що це поняття загальне, адже може означати два варіанти:
- модернізовану мобільну пускову установку до комплексу "Бастіон", який штатно оснащений надзвуковими ракетами П-800 "Онікс";
- переобладнаний стаціонарний ракетний комплекс "Об'єкт 100".