Про це у прямому ефірі 24 каналу розповіла журналістка Анна Калюжна.

Читайте також: У Раді вже хочуть скасувати розширення ЦВК: Парубій доручив розглянути постанови

За її словами, депутати хотіли скасувати законопроект про збільшення кількості членів ЦВК і зареєстрували дві окремі постанови – від Ігоря Шурми з "Опозиційного блоку" та Альони Шкрум з "Батьківщини". Та голова ВР Парубій тільки дав доручення, щоб Регламентний комітет розглянув, чи дійсно було 18 вересня було порушено регламент – а у вказаних постановах якраз про це йдеться. До того ж, у депутатів мало би бути два тижні на подання альтернативних проектів, а ще у них мала бути можливість вносити правки. Натомість законопроект просто проголосували.

Якщо рішення не скасують – вже завтра почнуть призначати нових членів ЦВК і звільняти тих, у кого сплив термін повноважень. Найімовірніше, так і буде, адже ще ніколи в історії України парламенту не вдавалось скасувати проголосований законопроект через порушення регламенту,
– наголосила Калюжна.

І нагадала про те, що така активність опозиції виникла через те, що у чинного президента створиться більшість у ЦВК: разом з його шістьма кандидатами і двома від "Волі народу" і "Відродження" Порошенко може розраховувати і на членів ЦВК від "Радикальної партії", яку теж вважають підконтрольною президенту.


Голова НАБУ Артем Ситник звітуватиме перед Антикорупційним комітетом

"Також у парламенті на засіданні Антикорупційного комітету очікують звіт голови НАБУ Артема Ситника за перше півріччя 2018 року. Може виникнути багато запитань від "Народного фронту", адже НАБУ вручило підозру міністру Володимиру Омеляну, який представляє саме цю партію. Таку поведінку НАБУ у фракції називають не інакше як "політичним замовленням", – підсумувала журналістка.

Нагадаємо, що кількість членів Центральної виборчої комісії з 1991 року складала 15 осіб. У 2014 році сплив термін діяльності 13 членів ЦВК, а на початку 2018 року Президент вніс подання на призначення 14 членів ЦВК. Тобто на 13 вакантних місць було 14 претендентів.