Якщо Британія попрощається з Євросоюзом, це вдарить насамперед по її економіці. Майже половина британського експорту припадає саме на країни ЄС. Чи вдасться Лондону швидко налагодити торговельні зв'язки після виходу з блоку, прогнозувати не береться ніхто.

Представники бізнесу побоюються, що в економіці почнуться незворотні процеси. Під ударом опиниться, насамперед, ринок праці. Зараз стрімке зростання генерує нові робочі місця. І така тенденція збережеться лише за умови членства в ЄС,
— зазначив генеральний директор Ryanair Майкл О'Лірі.

Читайте також: Більшість жителів ЄС виступають проти від’єднання Великобританії

Вихід з ЄС загрожує ще одним внутрішнім ударом. До незалежності будуть прагнути шотландці. Адже два роки тому вони вирішили залишитися в Британії саме через її членство в ЄС. Це ж утримує в складі Об'єднаного Королівства і Північну Ірландію.

"Наші відносини базуються на взаємній довірі і відкритих кордонах. Та зараз ці принципи — під загрозою. І якщо певні люди прагнуть відокремлення, то вони мають бути готові, що треба буде відмовитись від деяких своїх здобутків", — наголосив керівник інформаційної кампанії "Stronger In" Том Келлі.

Brexit також поставить під загрозу британську національну безпеку, оскільки ворожі сили за кордоном зараз агресивні, як ніколи. На цьому наголошує очільник британського уряду Девід Кемерон. Нещодавно він звернувся до громадян із попередженням — шляху назад вже не буде.

Ми будемо сильними, захищеними і заможними, якщо залишимось в ЄС. Сильними — бо якщо ми вийдемо, то зменшимо значимість своєї країни і її глобальний вплив. Захищеними — бо побороти тероризм та зміни клімату можна лише разом. А заможними — тому, що будемо мати доступ до ринку обсягом півмільярда людей,
— зазначив Девід Кемерон.

Та ризики стосуються не лише британців. Brexit може підірвати позиції самого Євросоюзу. Адже об'єднана Європа втратить країну-учасницю зі значним ядерним потенціалом і правом вето в Раді безпеки ООН. А також залишиться без впливового посередника зі Сполученими Штатами.

Не тішать і можливі наслідки Brexit для України. Хоча Лондон не є учасником нормандського формату, в питанні санкцій проти Росії виступає дуже активно і підтримує прагнення України до євроінтеграції.

Читайте також: Як вихід Великобританії з Євросоюзу може вплинути на долю України