Полем бою обрали історичне місце - поблизу річки Альма за 50 кілометрів до Севастополя. Саме тут 157 років тому стався перший сухопутний бій. за один день загинули до 8 тисяч солдатів з обох сторін.

"Командувач британською армією після цієї битви сказав, ще одна така перемога і нам нічим буде воювати", - розказав організатор реконструкції Олексій Шереметьев .

Поблизу поля бою 2 табори, праворуч мешкають коаліціянти - французи, англійці та турки, ліворуч - руське поселення. В кожному з таборів за допомогою антикварних речей намагаються відтворити атмосферу давніх часів. Зброя та одяг наче візитівка для реконструкторів. За ними оцінюють їхню підготовку та серйозність намірів.

Учасники кажуть, що в їхньому реквізиті жодних декорацій – все необхідні речі. При чому з виготовлене все з природних матеріалів.

За історичними даними, російські війська були настільки впевнені у своїй перемозі у битві біля Альми, що навіть цивільні люди з сусідніх поселень приходили подивитися на бій. Чимало глядачів зібрала й реконструкція, вболівають лише за своїх.

"Дійсно робиться історично дуже велика справа, щоб відтворити і побути учасником такого дійства", - каже глядачка Тетяна.

У реконструйованому епізоді кавалерія та артилерія з обох боків б’ється з останніх сил, але попри історичні факти - розгрому руських, перемагає дружба.

"Військова реконструкція вона передбачає доброзичливе ставлення противника до один одного. Гасло взагалі загальносвітове - дорогами минулих воєн до миру", - каже командир військово-історичного клубу Олексій Петрушкевич.

Окрім самої реконструкції, її учасники планують провести низку історичних семінарів на тему Кримської війни та відвідати кладовища в Севастополі, Сімферополі та інших містах Криму, де поховані загиблі воїни.