"В України погана репутація, і це, на жаль, факт. Репутація України гірша, ніж Україна є насправді", – сказав посол.
За його словами, українські дипломати просувають український експорт не з нуля, а з мінусу.
Відомо, що європейські бізнесмени неодноразово обпікалися об українську бюрократію та корупцію. На його думку, ці ганебні явища потрібно ліквідувати.
Однак, якщо на урядовому рівні вдасться покращити українську репутацію, то в інформаційному плані Україна ймовірно програватиме й далі.
Журналісти підрахували скільки разів про Україну згадували в серпні найвідоміші світові ЗМІ.
Найпопулярнішою Україна є в найближчих сусідів – поляків. "Річ Посполита" опублікувала матеріали про українські події 214 разів. Німецьке видання Deutsche Welle розповідала про Україну 42 рази, британське ВВС – 33.
Читайте також: У США та Європи є план на випадок повномасштабного вторгнення Росії
Зовсім не цікавляться тим, що відбувається в Україні іспанці. А за океаном Україна взагалі на третіх ролях. У New York Times про Україну писали у серпні лише 15 разів.
Але проблема в тім, що переважно Україну згадують не з кращого боку. Здебільшого в контексті війни на Донбасі та майбутнього невизнаних республік.
Дипломати визнають, що Україна зараз може дати світу дуже мало позитивних меседжів. На зміну Чорнобилю прийшла війна на Сході і катастрофа малазійського боїнга.
Водночас українців далі згадують як батьківщину відомих спортсменів – насамперед відомих спортсменів. Вагомим також для нашого іміджу за останній час залишається перемога Джамали на Євробаченні.
Автори сюжету – Вікторія Лісецька, Ольга Липинська.