Пейзаж у стилі французького імпресіоніста П'єра-Огюста Ренуара відтворює комп'ютерна програма Neural Doodle. В її основі технологія штучних нейромереж, яка фактично імітує роботу людського мозку.

Прорив у комп'ютерному мистецтві зробив Алекс Шампандар. У своєму Twitter він запустив сервіс Deep Forger.

Ідея полягає в тому, що користувачі надсилають фотографії. Бот автоматично переводить зображення до нейронної мережі. Та стилізує їх під картини відомих митців і публікує результат. Це дозволяє побачити, як би вас міг намалювати, наприклад, Пікассо
— розповів розробник програмного забезпечення Алекс Шампандар.

Сервіс одразу ж набув популярності. Крізь нього вже пройшли тисячі зображень. Селфі і сімейні фото перетворюються на шедеври Пікассо і Рембрандта. Світлини домашніх улюбленців — у картини Клода Моне, а міські пейзажі у творіння Клімта та Ренуара.

Читайте також: Як роботи почали захоплювати ринок праці

Однак відтворити унікальну манеру автора вдається не завжди. Ось, наприклад, наступник Густава Клімта — Егон Шілле поки для програмістів справжній міцний горішок.

Технології нейронних мереж активно використовує і компанія Google. Нещодавно комп'ютерні шедеври вона продала на аукціоні у Сан-Франциско. З молотка пішли три десятки картин вартістю кілька тисяч доларів.