Таку думку в коментарі сайту "24" висловив політичний експерт Сергій Постоловський.
Потрібно показати адміністрації Дональда Трампа певний алгоритм дій, виконання якого привело б до конкретного результату. Тобто щоб це була не проста демагогія і чергова обіцянка. Без реальних дій зростає ризик відновлення відносин США і Росії за рахунок українських національних інтересів,
– зазначив політолог.
Постоловський позитивно оцінив той факт, що Порошенко зустрінеться з Трампом раніше Путіна. Але, зауважує він, треба розуміти, що є два порядки денних: український і російський. Трамп, як бізнесмен, переконаний політолог, обиратиме кращу пропозицію. Але остаточне рішення президент, швидше за все, не ухвалюватиме одноосібно.
"На це матиме вплив його ближнє оточення. Зокрема, віце-президент Майкл Пенс, який дуже поміркований і обережний, і Держсекретар Майк Тіллерсон. Якщо говорити про більш проросійсько налаштованих представників його адміністрації, то це його радники і Стівен Беннон. Але ми в цьому питанні можемо розраховувати на підтримку Республіканської партії, зокрема сенатора Джона Маккейна", – вважає експерт.
Водночас Сергій Постоловський зауважив, що ситуація, яка склалася в Авдіївці, дозволяє Україні пропонувати свій порядок денний по вирішенню конфлікту на Донбасі. Перш за все, переформатування неефективних Мінських угод.
Три роки Мінська-1 і Мінська-2 засвідчили неефективність цих домовленостей. Єдина користь – ми виграли час для зміцнення армії, також це дозволило зменшити активні бойові дії. Але час показує, що Росія продовжує дотримуватися своєї силової політики. Як тільки Захід і Україна не погоджуються на умови Кремля щодо так званого "мирного" врегулювання, одразу розпочинається ескалація бойових дій,
– наголошує експерт.
Тому, на думку Постоловського, Україна має повне право апелювати до підписантів Будапештського меморандуму. В першу чергу – до США і Великобританії, із закликом сформувати нову конфігурацію. Київ також може ставити умови щодо антиросійських санкцій. Втім, зазначає політолог, багато що залежить від ситуації на Близькому Сході, який для США завжди має більше значення.
Нагадаємо, наприкінці лютого заплановано візит Петра Порошенка у США.
Раніше, як повідомили ЗМІ, радник з національної безпеки в адміністрації президента США Майкл Флінн за місяць до інавгурації Дональда Трампа обговорював з російським послом питання скасування санкцій. Нещодавно віце-президент США Майкл Пенс озвучив умову, за якої з Росії можуть бути зняті санкції.