Проте чи це дійсно так, кореспонденти BBC дізнавалися у Британії.
Експорт риби
Спочатку звернулися до компанії "Lunar Freezing", яка у 2000-х роках почала поставляти в Росію атлантичну скумбрію, оселедець і путасу.
З введенням майже рік тому, в липні 2014 року, санкцій проти Росії, а потім і її відповідного ембарго, компанія втратила ринок, куди експортувала 16% своєї риби.
Проте, за словами британських експертів, "Lunar Freezing" – одна з небагатьох компаній Сполученого Королівства, на яких відбилися санкції та продуктове ембарго.
Я б сказав, що британська економіка не сильно постраждала в результаті санкцій проти Росії. Те ж саме можна сказати і про заборону Росії на поставки продуктів з країн Євросоюзу — не думаю, що це суттєвий фактор",
— вважає Джон Лаф, співробітник Королівського інституту міжнародних відносин у Лондоні.
Сам власник компанії також визнає, що його співробітники не відчули на собі вплив обмежень: ні на зарплаті, ні на кількості робочих місць це не відбилося. Це, скоріше, стало головним болем для менеджменту, бо довелося шукати альтернативні ринки збуту. І вони, доречі були знайдені досить швидко — компанія стала співпрацювати з Далеким сходом та Західною Африкою.
Молочні продукти
Відразу після введення санкцій і ембарго влітку 2014 збитки прогнозували і британські виробники молочних продуктів.
Але, всупереч прогнозам, за даними, опублікованими в червні, в січні-квітні 2015 експорт британських сиру і масла зріс порівняно з аналогічним періодом минулого року.
Сукупний підсумок показує, що експорт сиру з Великобританії з січня по квітень 2015 року був 49042 тонн, що на 17,3% більше, ніж за той же період попереднього року.
Тому можна зробити висновок, що британська економіка не тільки не постраждала, а й в деяких моментах виграла від відповідних санкцій Росії.
Ситуація в Шотландії
Шотландський віскі, на відміну від багатьох інших продуктів, російське ембарго не торкнулося, але, як виявилося, ця галузь постраждала і без санкцій.
За даними Асоціації виробників шотландського віскі, прямий експорт цього напою в Росію торік впав на 93%.
Експерти асоціації пояснюють цей обвал загальними економічними проблемами (зокрема і через санкції, але опосередковано) і політичною нестабільністю.
І хоча падіння експорту в Росію у відсотках виглядає вражаюче, ситуація трохи змінюється, якщо подивитися, яку частину загального експорту становили поставки в Росію: йдеться про 1,8 мільйонів фунтів із загального експорту в 3,95 мільйярдів фунтів в 2014 році.
Керуючий однієї з найбільших компаній у цій галузі розповідає про ефект санкції досить неоднозначно.
І так і ні. Може, ми це відчуєм через рік, а потім буде знову зростання. Віскі, який ми робимо зараз, не потрапить у продаж до 2019, 2020, 2030 або навіть 2040 року. Можливо, зараз є скорочення російського ринку через економічний клімат, але потім знову буде зростання. Як і на Далекому Сході, і в Японії,
— розповідає Макконнехі.
Загальні наслідки
Не дуже істотні втрати від санкцій підтверджує і статистика.
За даними Бюро національної статистики, британський експорт в Росії скоротився з 5,2 мільярдів фунтів в 2013 до 4,098 мільярдів фунтів в 2014 році.
При цьому в процентному співвідношенні скорочення виглядає не дуже вражаюче: з 1,7% до 1,4%. Російський ринок в рейтингу 50 найбільших експортних ринків для Британії опустився з 16-ї на 17-у позицію.
Але окрім прямих наслідків, експерти відзначають ще одну цікаву закономірність про те, де Британія від цих Санкцій виграє.
Вони кажуть, що через відтік капіталу з Росії частина цієї суми потрапляє до Лондона, до Великобританії, безумовно. Тому напевно наші банкіри, ріелтори, адвокати, юридичні компанії на цьому заробляють.