Якщо його провину доведуть, ексбанкіру загрожує до 12 років позбавлення волі за вчинення особливо тяжких злочинів.

Читайте також Як Микола Лагун намагається уникнути покарання за крадіжку мільярдів

Втім, як зазначає видання, жодна з цих справ не рухається з місця. Як показано в розслідуванні журналістів Апостроф TV, причини полягають у відсутності Миколи Лагуна в Україні та рішеннях суддів.

В одній з кримінальних справ, в якій йдеться про майже 1 мільярд грошей НБУ, Шевченківський суд міста Києва зупинив провадження та оголосив Миколу Лагуна в розшук. Інші дві справи зусиллями адвокатів та ухвалами Київського апеляційного суду були передані в Печерський суд.

За словами прокурора у справі А.Грека, це перешкоджає ефективному правосуддю, оскільки 99% суддів Печерського суду не можуть розглядати справу. З 2015 року, коли було відкрито провадження щодо Миколи Лагуна, всі ці судді вже брали участь в провадженні № 12015160160000210, тому не можуть бути суддями,
– зазначається у публікації.

Таким чином, попри те, що, за словами Грека, справи перебувають на контролі у Генпрокурора і Президента, судові засідання можуть розтягнутись на роки.

"Сам Микола Лагун намагається оголосити себе банкрутом і списати 7 мільярдів гривень боргів перед НБУ, "Ощадбанком" та "Укрексімбанком"", – зазначають журналісти.

Фіктивне банкрутство: дивіться відео

Господарський суд міста Києва відмовив адвокатам Миколи Лагуна у відкритті справи. Однією з підстав відмови стала відсутність ексбанкіра в Україні та оголошення його в розшук. Але адвокати Миколи Лагуна у справі про банкрутство наполягають, що Миколу Лагуна ніхто в розшук не оголошував і він в Україні. Журналістське розслідування спростовує ці твердження адвокатів.

28 лютого 2024 року Північний апеляційний господарський суд має винести ухвалу про банкрутство Миколи Лагуна.