Лікарі порадять що, коли і скільки можна їсти - іншими словами посадять на дієту. А от не зіскочити з неї допоможе робот Autom. Він чи, радше, вона не відчепиться ні на хвилину: постійно нагадуватиме про рекомендації дієтологів і пильно стежитиме чи не потягнулась рука за черговим шматочком піци.
Корі Кідд (розробник робота-дієтолога): “Ми знаємо, що важливою складовою успіху є зоровий контакт. Тому цього робота обладнали рухомою головою та очима. Вона може огледітися, знайти вас і дивитися в обличчя поки спілкується з вами”.
Цього автоматичного тренера створила гонконгська компанія Intuitive Automata. Розробники заклали у неї безліч інформації про кількість білків, жирів і вуглеводів у їжі. Іншими словами, робот одразу знає скільки чого знаходиться у кожному шматочку. Окрім цього, Autom може отримувати та запам'ятовувати рекомендації дієтологів.
Залишається лише щодня розповідати їй вголос про своє харчування. У відповідь робот дасть письмові рекомендації що, коли і скільки ще можна з'їсти, аби не перевищити встановлений ліміт білків, жирів та вуглеводів.
Корі Кідд (розробник робота-дієтолога): “Спершу вона вітається з вами, потім питає скільки ви з'їли та чи робили фізичні вправи. Далі вона порівнює ці дані з вашим графіком та дає рекомендації, як краще досягти поставленої мети. Тобто, фактично, цей робот вивчає, що потрібно користувачу та розповідає де йому все вдається, а де потрібно щось покращити”.
Робота-дієтолога випробовували у Медичному центрі Бостонського університету. В експерименті взяли участь 45 людей, які хотіли позбутися зайвої ваги. Їх розділили на три групи: перша користувалась Autom, друга - комп'ютерними програмами, які працювали за принципом робота, третя - звичайними паперовими записниками.
Після експерименту з'ясувалось - люди, які мали роботів, набагато легше дотримувалися дієти. Вони висловили бажання і надалі користуватись такими помічниками.
Кароліна Апов'єн (Медичний центр Бостонського університету): “Якщо людина важить 110 кг, то у неї відповідний стиль життя. Маю на увазі, як вона їсть, де вона їсть, чим займається протягом дня. Тому, якщо ця людина захоче скинути зайву вагу, то їй треба буде набагато більше, аніж просто сила волі. Зміниться все життя, отож потрібно, аби хтось постійно її підтримував та допомагав. Цей робот може стати таким помічником”.
Робот-дієтолог з'явиться на прилавках магазинів наприкінці цього року. Попередня ціна - $500, однак розробники запевняють - Autom того варта.
3 хв
Робот Autom стежить за дотриманням дієти
Якщо хочете схуднути чи просто підтримувати хорошу фізичну форму, вам не обійтися без правильного харчування.