Про це пише Financial Times, передає BBC.
Читайте також: Чому Путін "облажався" з партією "Єдина Росія" на виборах: неочікувані причини
Видання зазначає, що матеріали, опубліковані раніше в датській пресі, вказують на те, що власниками однієї з таких компаній Lantana Trade LLP могли бути родичі Володимира Путіна.
У структурі багатьох схем з відмивання грошей, що діяли у колишньому Радянському Союзі, брали участь численні юридичні особи, зареєстровані у Великобританії. Саме серед них Danske Bank має найбільшу частину нерезидентської клієнтури після російських юросіб.
Як наголошує видання, розслідування діяльності естонського філії Danske Bank змусило сумніватись у тому, що британська влада справді хоче зруйнувати імідж "світової контори для відмивання". Тут щорічно відмиваються сотні мільярдів фунтів брудних грошей.
Американський бізнесмен Вільям Браудер сказав Financial Times, що британські правоохоронні органи сплять на посту, коли мова заходить про відмивання грошей, а весь недавній галас навколо цієї проблеми, піднятий в країні, так і залишається всього лише шумом.
24 канал писав, що раніше найбільший фінансовий конгломерат Німеччини і один із найбільших банків Європи Deutsche Bank заявив про плани вивести з Лондона до Франкфурта 450 мільярдів євро своїх активів через Brexit.
Що таке "лондонські пральні"?У 2017 році журналісти британської газети The Guardian провели розслідування і прийшли до висновку, що кілька найбільших британських банків були залучені в міжнародну схему з відмивання величезних сум, виведених з Росії. Як твердять експерти, йдеться приблизно про 700 мільйонів доларів. Лідером тут став банк HSBC, на який припадає не менше половини цієї суми. Окрім того повідомляється, Ігор Путін, двоюрідний брат президента Росії Володимира Путіна, входив до складу керівництва одного з московських банків, рахунки якого мають стосунок до шахрайства.