Про це в інтерв'ю колишній командувач Сухопутних військ США в Європі Бен Годжес. Він також висловив сумніви, що Росія може втілити свої плани зі створення нових бригад.
Цікаво Путін уже вичерпав 2 резервуари: звідки Росія бере охочих на війну
Не є боєздатними формуваннями
Годжес нагадав, що 20 березня російський міністр оборони Сєргєй Шойгу заявив, що Кремль планує до кінця 2024 року створити дві додаткові загальновійськові армії, тридцять підрозділів, котрі будуть містити 14 дивізій та 16 бригад. Втім, такі плани ворог навряд чи вдасться втілити. Як наголосив Годжес, у Кремлі немає можливостей навчити 300 тисяч росіян для цих нових підрозділів.
Вони втратили так багато людей. В них немає можливості навчити нові 300 000. Вони оголошують, що створили дві нові армії – це брехня. Вони це оголосили, але їх не існує і точно вони ще не є боєздатними формуваннями,
– наголосив Годжес в інтерв'ю.
Водночас британське Міноборони вважає, що Росія може укомплектувати нові підрозділи. Втім, якісно навчити їх та підготувати до бойових дій не можуть, адже у вжитку лишилися лише застаріла техніка та зброя. Окрім того, також проблемним для ворога є питання інфраструктури й, цілком ймовірно, новосформовані підрозділи зіткнуться з проблемами з забезпеченням ресурсами.
Мобілізація в Росії: останні новини
- Путін у березні збільшив чисельність армії на понад 300 тисяч – до рекордного показника у 2 мільйони 209 тисяч осіб. У ЗСУ зауважують, що таке рішення Кремля пов'язане з успіхами українських захисників та шаленими втратами ворога.
- У розвідці Великої Британії зауважили, що Росії необхідно мобілізовувати щомісяця близько 30 тисяч росіян. У Британії додають, що ця кількість є "комфортною" для загарбників, оскільки дозволяє їм безболісно переживати втрати й сунути на українську землю.
- У ГУР розповіли, що Кремль виділяє на підготовку мобілізованих усього 27 днів – це індивідуальна підготовка, підготовка у складі підрозділу та бойове злагодження. У розвідці наголосили, що хоча така підготовка й швидка, проте зовсім неякісна.